Vyberte stránku

Motivace hladce a obrace v kuchyni či na place

od | Čvn 16, 2019 | Příběhy

 

 
 

Jsem namotivovanej napsat Vám o motivaci. Motivace v gastronomii je slovo samo o sobě velmi demotivující. Motivace je taky velmi soukromá věc. Každej ji prožívá jinak. A každej se taky jinak motivuje. Je to daný povahou. Tak Vám tu popíšu, jak to vidím a proč už pár let máme na Passe tabuli s nápisem “Stay positive!” a smajla k tomu. Stal se z toho prostě oltář. My v kuchyni to máme stále na očích a číšníci se prostě chodí vybrečet do kuchyně – mrknou na to, vezmou jídla a jdou dál bojovat. A ta moje statistika, že osmdesát procent hostů je na pohodu a těch dvacet jsou neskuteční zmrdi, je po pětadvaceti letech pevná jako helvétská víra….

V první řadě jsou motivací prachy. Do práce se chodí kvůli penězům. Tečka. Naši zaměstnavatelé to prý dělají z lásky ke gastru. Prej. Jediným cílem je vydělat balík prachů. Můj první rakouský zaměstnavatel nás motivoval tím, že nám oznámil, že co ušetříme na elektrice, tak za to bude Vánoční párty. Ten jedinej, co vyprskl smíchy šel za tři měsíce s výpovědí smutnej z kanclu. Párty nebyla i když byli kokoti, co tomu věřili. Jo motivace je občas sranda. “Jiřinko, když budeš hezky umývat nádobí – dostaneš novou drátěnku!”

Motivuj se, když máš na papíře napsanej základ! A úplně boží je, když se člověk v gastru, kterej ofiko pracuje za základní mzdu, musí zúčasťnovat brainstormingů a školení a probírání novýho jídeláku. Focení pokrmů. A bezpečnost hokny. Práce navíc, kterou nikdo nezaplatí. Jak tam všichni sedí s kyselejma ksichtama, co že to zase budou muset dělat. Nikdo nedostane ani kačák navíc. Prachy do obálky a zdarec. Šéfka koupila za sto litrů presovač na pomeranče na freshe na snídaně. Super mašina. Vypadá to skvěle. Namotivovaná nám to představila, že to bude teďka paráda pro ty hosty. Atd… Co na to asi řekne snídaňářka ?? Další pičovina navíc na umejvání – jako bych toho kurva neměla už dost. Úhel pohledu – mají pravdu obě….

Málo práce – stejný prachy. Hodně práce – stejný prachy.  Pokud děláte dlouhej krátkej, tak je to daný. Jedenáct, dvanáct či patnáct hodin denně – je to fuk. Udělej směnu a hotovo. Všichni stejný love. “Kurva do piči už nám třetí víkend po sobě vyšla svatba a těm lemplům naproti směnu nic.” Motivace nula. Číšníci jsou na tom líp. Dýžka. To je motivace. Do kuchyně drobky a pivko na ženicha. Hodinově placenej na dlouhej krátkej prakticky nikdo není. Jestli ano tak gratuluji….

Motivace:

Dneska tu mají sraz zase ti čuráci, co nám minule zdrhali bez placení.

Je středa a zase dojde šéf s těma jeho kokotama a budou dlouho sedět.

Tři zálohy po čtverce na chlastačku a dobíráš pětku čistá. Doma složenky za deset a nasraná stará s řvoucíma děckama.

Po chlastačce největší byznys v práci. Nic se nedaří. A na V.I.P. stole sedí spolužák ze základky, kterej byl tak tupej, že šel na zedníka a dělal si z něj každej srandu. Přijel novým SUVéčkem a má krásnou kundu. Tys přišel do práce pěšky a na tvůj příjem ti spořka pučí tak na spacák. Motivace…..

Přijdu do práce ráno v osm. Není hic tak sednu venku, dám si kafčo, zapálím cigárko. Motivace tu je. Udělám polední kšeft a du do piče. Dva dny volno. Supr – to je motivace krátkodobá a tuhle mám rád protože vždycky funguje. JOJO – doma krásná žena, v práci mě kouří učeňka. Dvě boží zdravý děti a až konečně chcípne tchýně, tak bude ten barák už jenom náš. To jsou motivace osobní či rodinné ale co ty profesní???

Vyhořelej? Nasranej? Nepříjemnej? Protivnej? Zůstaň motivovanej když:

Nadekovaná zahrádka a bouřka, lítáš jak piča. Všecko uklidit a za půl hoďky vysvitne a první je to, že si mrdka sedne na mokrý a co to má jako znamenat? Utřete to snad ne?!!?

Máš naladěnej supr biftek na meďáčka za hezký penízky a Pan piča pět minut po polívce hlásí půl hodinovou pauzu. Holdomat dobrý, ale přece jen to pak trochu dochází na medium well že? To si mám pičo dát na půl hoďky do kapsy kurva nebo co????

Když ti Oksana v sobotu ráno pošle smsku, že nepřijit krk bolet a horeček na toto omluva velká donýst pak Boršč a ukazat kozy…

Svatba platí 27 480.-  Tak pět set pane Vrchní a děkujeme a kousněte si toho oschlýho dortu na kterej tam náš děda celej večer prskal. A ještě jednou díky…..a v kuchyni vyřiďte, že jídlo bylo supr. — mezitím v kuchyni – kolik nechali mrdky? Dvacku. To jo pičo to ti tak věřím ty kurvo zlodějská. A šup jsou motivovaní oba dva. …..

Karliku tys s těma dvouma krkovicama a pleckama znudličkoval i ty dvě svíčkový, co byly v tý červený bedně? Jo héč héč už to mám hotový a mám padla. Tak vďaka pičo a maso tří barev s hranclama za třistapade. Hoďte na něj deku nebo ho zabiju……

Šéfe já bych chtěl přidat – tak v pořádku! Přidejte!!!…

Co kdybychom si zavařili naše stříbřité cibulky??? Od toho Efka je to drahý jak piča, nic na tom není jen DEKO k tomu. Mám kámoše v zelenině. Dostal jsem dvě bedny cibulek. A oloupéééé toooo – téééén kdo chtěl přidat. Vasile pojď sem….

Kucííííííí!!! Tady máte pět beden meruněk. Já vím, že máte dva pohřby a večer svatbu a narvanou zahrádku, ale už to teče a v pondělí hnedka na meníčko píšu meruňkový knedle. Ja???…..

Je tu ještě někdo motivovanej? Pár procent z tržby na odměny. A kdo to ví jaký byly tržby. Není jedinou motivací to, že mám adekvátní plat? Napsanej. Důchodový pojištění? Od zaměstnavatele, nebo stavebko. To už se taky dělá. Stavebko je supr. Je to motivace. Na vánoce dabl plat. To je motivace. Bezúročná půjčka to je motivace na obě strany. Zajistíš si že ti nezdrhne personál. Každej potřebuje prachy. Odměna typu napsanej základ a desítka do obálky načerno a teď jako tam mám jedenáct pičo? To je jako motivace??? Když to co sedřenej člověk najde v tý obálce je vlastně to, co ušetří otrokář na odvodech. To ti tam rovnou může dát stírací los….

Motivace jo?? To jo pičo!!!! Šéfka nám první sezonu na Vánoce udělala adventní kalendář. Pro každýho, na každej den jednu sladkost. Tic Tac, Kinder, Milchschnitte, RumKokos a podobný kokotiny. Každý bylo zvlášť v pytlíčku s datumem. Musela s tím mít moc práce. Kolegové se na to culili jak na blba, co si koupí Fabii v sedanu. Já jedinej černá ovca jsem pičoval. Já totiž furt pičuju. Mě se totiž nikdo nezavděčí. A pičoval jsem stylem – jo jako hezký ale ať si to strčí do prdele. To chce abysme vydrželi nebo ať máme cukrovku nebo co do piče. Kurva kdyby nám dala každýmu padesát euro navíc, tak nebude mít žádnou práci a všici budou spokojení. No se zlou jsem se potázal u mých kolegáčků. Kurva nevděčná jsem byl. A všechno zmáslím i ten sebemenší pokus o něco hezkýho. Bla bla a co prej si s tím musela dát práce a že to dělat nemusela atd. Trošku jsem se styděl. Do dalších vánoc. Další adventní kalendář – další sladkosti. Vánoce 2018 a slyším hlasy – jéžiš zase cukrkandle. Kurva taky nám mohla radši dát každýmu padesát eček a né se s tím mrdat a sladký vlastně vůbec nežeru – prohlásila ta co, mi nejvíc rok před tím spílala.

Na závěr moji milí. Všechno může být motivující. Lepší jídlo, lepší drinky, lepší fritéza, lepší odsávání. Kvalitnější suroviny. Hezčí hadry. Jenže v naší společnosti jsou jedinou motivací prachy. Netvrdim, že je to v pořádku ale je to fakt. Jak si Sharon Stone aka Ginger ve filmu Casino získala půl Las Vegas? Každýmu do ruky strčila složenou bankovku…Můj Top true events film…Tak zase příště mutanti…HostJeZmrd….”best true events blog ever”

Facebook Pagelike Widget

UŽ JSTE ČETLI TYTO ČLÁNKY?

Když to nežereš, tak vypadni!!!

Když to nežereš, tak vypadni!!!

   Tuhle jsem přemýšlel, jestli je nutný dávat Zmrdům na výběr. Stejně jim nic není dobrý. Budou vymejšlet píčoviny, měnit přílohy a omáčky jen aby se zalíbili okolí a byli zajímaví. Vědí píču, jak co má chutnat a vypadat. Atd atd atd….. Není kurva líp člověku, co...

číst více
Vy jste doktor psychologie? A kde máte praxi? U sporáku!!

Vy jste doktor psychologie? A kde máte praxi? U sporáku!!

   Zase jsem si vzpoměl na ty Čtyři dohody. Já se s tím samozřejmě nehodlám zabývat, ale na úvod jen chci říct, že je tam velice vtipně popsáno jak to chodí u výchovy dětí. Zbytek je totální psychologická manipulace. “Dítě je chytřejší než kdokoliv na světě. Ve škole...

číst více
Share This